Zakochaj się w swingu!

Taniec swingowy to nie tylko jeden styl, składa się na niego cała grupa tańców o różnych cechach charakterystycznych.

Authentic Jazz

Authentic jazz to rodzaj tańca, bardzo często opierający się na improwizacji do muzyki. Nie posiada jednego, ściśle określonego kroku podstawowego – jest kombinacją elementów tanecznych, które możemy znaleźć w legendarnych solowych choreografiach lat 20, 30 i 40 xx wieku.

Zajęcia są dobrą opcją dla tych, którzy wolą taniec solo od tańca w parze lub chcą popracować nad jakością własnego ruchu.

Lindy hop

Lindy hop to radosny taniec, który narodził się w latach 30-tych w Harlemie w Nowym Jorku. Jego cechy charakterystyczne to: duża dawka improwizacji, zabawy i śmiechu.

Dzięki tym zajęciom, poznasz podstawy najpopularniejszego tańca swingowego w stylu retro, dzięki którym swobodnie odnajdziesz się na parkiecie, kiedy z głośników zabrzmią hity złotej ery jazzu.

Balboa

Balboa to taniec pozwalający na bezstresowe (i bezwysiłkowe) tańczenie do szybkich utworów. Powstał w Południowej Kalifornii w latach 20′ XX wieku, a swą popularnością podbił wiele sal tanecznych w latach 30′ i 40′. Jeśli szybkie tempo piosenek powoduje, że się męczysz i opadasz z sił, są to zajęcia dla Ciebie.

Swobodne dreptanie, bliski kontakt i minimalizm to definicja tych zajęć. Poznasz na nich podstawowe figury i zasady, które umożliwią Ci odczuwać radość i swobodę w poruszaniu się do szybkich utworów.

Blues

Blues to nie tylko ponad 100 lat historii muzyki, to także 100 lat ewolucji tańca który był związany z kulturą Afroamerykańską. Taniec bluesowy to przedłużone, powolne ruchy, to nagłe zwroty akcji i wspaniała muzyka, która będzie nam towarzyszyć.

Dzięki tym zajęciom poznasz podstawowe ruchy, które pozwolą Ci rozkoszować się wolniejszym tempem muzyki.

Interesują cię zajęcia indywidualne
z konkretnego stylu tańca?

Skontaktuj się z nami, aby ustalić szczegóły.

Tutaj znajdziesz aktualny cennik.

Oferujemy atrakcyjny system zniżek
przy zapisie na kilka kursów.

Scroll to Top